Zájezdy do Chorvatska letecky, autobusem i autem

květinový festival „Madeira Flower Festival“

kufr pdf

Termín:02.05. (Po) - 09.05. (Po) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:992888

Doprava:Letecky

Odletové místo:37281

Strava:Snídaně

Cena: 29 990 Kč

Program

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den pondělí: přílet do FUNCHALU cca v 16 hod, transfer na ubytování.

2. den úterý: po snídani v cca 9 hod. odjezd od hotelu na celodenní výlet do centra hlavního města FUNCHAL s místním průvodcem. Uvidíme krásnou sochu Sissi, Zahradu regionální vlády, park Santa Catarina, Sochu Krištofa Kolumba, Divadlo Baltazar Dias, Park Municipal, Sochu Zarcos, katedrálu, radnici Colégio. Navštívíme nejstarší vinný sklípek Oliveiras, kde se dozvíte něco o historii vzniku Madeirského vína. Dále přejdeme malebnými uličkami středem centra města Funchalu k tržnici Mercado s různými druhy tropického ovoce, ryb, květin a suvenýrů. Po drobných nákupech, nás čeká výstup do čtvrti Monte (pro zájemce je možné využít lanovku cca 12 EUR), kde můžete navštívit Tropickou zahradu (fakultativní vstup cca 13 EUR), dále přejdeme ke kostelu Monte, kde je pochovaný rakousko-uherský císař Karel I. Zájemci mohou využít originální místní dopravu zpět do Funchalu na saních  v délce cca 2 km (cena jízdy cca 30 EUR pro 2 osoby). Návrat busem zpět do hotelu.

 

3. den středa: po snídani v cca 9 hod. odjezd z hotelu na celodenní výlet na okruh východní části ostrova. První zastávka ve vesnici CAMACHA, kde je manufaktura proutěného nábytku. Dále pokračujeme na druhý nejvyšší vrchol Madeiry PICO DO AREEIRO, který se pne až do výšky 1 818 m, nachází se uprostřed východní části ostrova. Přes vnitrozemí zastavíme v RIBEIRO FRIO, zde navštívíme pstruží farmu, zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou stezku LEVADY BALCOES – balkonky, která vyústí v srdci hor a nabídne panoramatický výhled na hory. Dále budeme pokračovat na severovýchod a navštívíme městečko SANTANA, kde se nacházejí jedny z posledních typický Madeirských domů ve tvaru písmene „A“. Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části ostrova a zastavíme se na vyhlídce PONTA DO ROSTO. Pojedeme podél pobřeží kolem MACHICO a vedle přistávací dráhy letiště, zpět do Funchalu. Je možné dokoupit oběd za cca 16,50 EUR/os kompletní menu včetně pití. V cca 17 hod návrat do hotelu.

4. den čtvrtek: po snídani v cca 9 hod. odjezd na celodenní výlet po nejkrásnějších místech západní části ostrova. Městečko CAMARA DE LOBOS, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, která slouží v současné době jako výletní loď. Cesta dále pokračuje na druhý nejvyšší útes světa CABO GIRÄO.  Další zastávka bude v městečku RIBEIRA BRAVA, které stojí na úrovni moře. Dále nás cesta zavede směrem vzhůru do hor, přes čtyři vegetační pásma, uvidíme část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva. Navštívíme oblast ENCUMEADA, kde je z jednoho bodu vidět na jižní a zároveň na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do vesničky SÄO VICENTE, další zastávka v SEIXAL, který je známý svým vodopádem VEU DA NOIVA – Nevěstin závoj. Pokračujeme severní cestou do střediska PORTO MONIZ, kde musíme jistě navštívit koupaliště z lávových kamenů. Následně individuální volno, které je možné využít ke koupání v přírodním koupališti, vstup cca 2 EUR. Je možné dokoupit oběd za cca 16,50 EUR/os kompletní menu včetně pití. Návrat do hotelu v cca 17 hod.

5. den pátek: snídaně. Individuální volno, nákupy či možnost návštěvy botanické zahrady nad městem, centra Funchalu s uličkou umělců a krásných hospůdek, dále je možné navštívit musea či pevnosti, dle zájmu klientů.

6. den sobota: po snídani v cca 8.00 hod. půjdeme do centra Funchalu, kde se koná tzv. „Přehlídka dětí“, která začíná v 9 hod. ráno. Každé dítě nese květinu, kterou donese na místo zvané „Zeď naděje“, která se nachází na Radničním náměstí. Tato krásná tradice končí vypuštěním holubů a následuje show pro děti. Po individuálním obědě je možné zrealizovat půldenní výlet do ÚDOLÍ JEPTIŠEK, kde z vyhlídky PICO dos BARCELOS uvidíme celý Funchal, dále z vyhlídky EIRA do SERRADO, shlédneme krásné údolí Jeptišek, zde se zastavíme na ochutnávku místních kaštanových specialit.

7. den neděle: snídaně, individuální program. Kolem 16 hod. začíná nejvýznamnější událost roku květinová „GRAND PARADE“. Účastní se jí velké množství tanečníků v květinových kostýmech, kteří se pohybují za zvuku hudby. Průvod doprovází nezapomenutelná vůně květin. Vyvrcholením této slavnosti je kolona alegorických vozů, které jedou městskou promenádou, přes celé město Funchal, až k přístavu.

8. den pondělí: snídaně. Individuální volno. Odpoledne transfer na letiště, ve večerních hodinách odlet do ČR cca 22.10 hod, dle letového řádu.

Poloha

Od pátku 1. 5. do neděle 3. 5. se uskuteční největší atrakce na Madeiře známý květinový festival “Madeira Flower Festival“ ve Funchalu. Tento jedinečný květinový průvod Vás jistě oslní.

 

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů v programu, vzhledem k počasí či aktuálním letovým řádům.

Popis ubytování

Hotel Residencial Monumental** je vzdálen cca 2,5 km od centra Funchalu u oblíbené pobřežní promenády Lido, nedaleko veřejného parku asi 200 m od moře. Tento standardní hotel nabízí jednoduché a čisté ubytování. K jeho vybavení patří malá recepce, výtah, na střeše sluneční terasa s lehátky, velká terasa se stoly. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny dvoulůžkem nebo dvěma samostatnými postelemi, vlastním sociálním zařízením s vanou, WiFi bez poplatku, TV, telefonem, bezpečnostní schránkou a malou ledničkou. Některé z pokojů mají balkon. K hotelu patří dvě restaurace. První restaurace pod hotelem Chanceller a druhá velmi oblíbená restaurace Grany´s House nedaleko hotelu, kde klienti ubytovaní v hotelu Residental Monumental mají slevu 20%- . Dále se v okolí hotelu nachází obchody, restaurace a promenáda pro pěší. Nákupní centrum Forum Madeira je jen 10 min. chůze od hotelu. 

Strava

kontinentální snídaně se každý den opakují, k dispozici je chléb, 2 plátky šunky, 2 plátky sýra, máslo, džem, káva, čaj, kakao, džus, banán nebo pomeranč. V místě je možné dokoupit polopenzi za cca 11 EUR /den (menu – polévka, hlavní jídlo, dezert, káva).

Cena zahrnuje

7x ubytování v hotelu Residencial Monumental, 7x kontinentální snídani, letenku Praha – Funchal - Praha včetně letištních a palivových poplatků, transfery na letiště a z letiště, celodenní prohlídku hlavního města Funchalu, celodenní výlet po východní části ostrova a celodenní výlet po západní části ostrova, místního průvodce, cestovní zdravotní pojištění včetně pojištění stornopoplatku u pojišťovny Uniqa a připojištění na Covid, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

fakultativní výlet do Údolí jeptišek cca 26 EUR/os., fakultativní příplatky - orientační ceny: vstup Tropická zahrada cca 13 EUR, lanovka (jednosměrná jízda) 12 EUR/os., jízda sáněmi 30 EUR pro dvě osoby, koupání v Porto Moniz 2 EUR, obědy u celodenních výletů západ a východ ostrova cca 16,5 EUR – menu včetně nápojů, příplatek za pokoj s výhledem na moře 560 Kč/os

Podobné zájezdy

květinový festival „Madeira Flower Festival“

destinace: Portugalsko, Madeira

termín:02.05. (Po) - 09.05. (Po) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / 37281

strava: Snídaně

květinový festival „Madeira Flower Festival“
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Základní cena29 990 Kč0 Kč
Příplatky
Základní cena29 990 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: CK A.Ša s.r.o. IČO: 01638114
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...